Terör örgütü sempazitanları yol kapattı

Adana'da bölücü terör örgütü sempatizanı çoğunluğu çocuk eylemciler, akşam saatlerinde iki ayrı caddede lastik yakıp yolu trafiğe kapattı.

Bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin 7. yılını terör örgütü sempatizanları, protesto gösterilerini sürdürüyor. Barbaros Mahallesi’nde toplanan 100 kadar göstericiyi polis üzerlerine su sıkarak uzaklaştırdı. Polise taş atan göstericiler, müdahele edilince ara sokaklara dağıldı.

Ova Mahallesi 2. Sokak üzerinde de polise taş ve molotof kokteyli atan çoğunluğunu çocuk 60 kişilik grubun attığı molotof kokteyli bir eve isabet etti. Balkona düşen molotof kokteylini ev sahipleri söndürdü.

Bu arada, merkez Yüreğir İlçesi Çukurova Caddesi’nde 50 kişilik grup lastik yakıp çöp bidonları ve banklarla yolu kapattı. Yaklaşık 10 dakika bölücü terör örgütü lehine slogan atan yaşları küçük çocuklar, Çevik Kuvvet polisinin panzer destekli müdahalesiyle dağıldı.

Cadde üzerinde bir süre polise taş atan göstericiler, daha sonra ara sokaklara kaçtı. Polis, ateşe verilen lastikleri kenara çekerek yolu trafiğe açtı.