Terör örgütünde misilleme korkusu

Terör örgütü PKK’dan ayrıldıktan sonra Osman Öcalan’la birlikte Kuzey Irak’ta Yurtsever Demokrat Partisi’ni kuran terörist Kani Yılmaz’ın öldürülmesinin ardından terör örgütünün üst yönetiminde ‘misilleme’ korkusu yaşandığı ortaya çıktı.

Rapora göre Karayılan, Kandil Dağı Şivadiza’da fedai eğitimi aldı ve 35 terörist tarafından korunuyor.

Raporda, İran’da faaliyet gösteren ve aralarında 10 kadın teröristin de yer aldığı 25 kişilik grubun ocak ayı içerisinde Van’dan Türkiye’ye sızdığı yer alıyor. Teröristlerin Öcalan’a verilen hücre cezasına ve tecrit şartlarına tepki amaçlı eylem yapmaları için görevlendirildiği rapora yansıyor. Rapora göre, bombacı teröristler ikişer kişilik gruplar halinde İran’dan Van’a girdi. Beraberlerinde A-4 ve C-4 gibi plastik patlayıcı getiren grup, bombaları kuryeler aracılığıyla başta İstanbul olmak üzere metropol kentlere ve batı illerine aktardı. Raporda, Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet polislerinin de gittiği ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün bir arka sokağındaki internet Kafe ile bir süpermarkete konulan A-4 plastik patlayıcıların İran’dan getirildiği anlatılıyor.

Bu arada PKK’nın önde gelen isimlerinden Selahattin Çelik, bütün Kürt gruplarını, Barzani-Talabani güçlerini ve PKK içindeki muhalifleri “Apocu zihniyetteki” güce karşı birleşmeye ve savaşmaya davet etti. Çelik, Kani Yılmaz’ı Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın öldürttüğünü iddia etti. Çelik, Apo ve yandaşlarının, örgüt içinde binlerce genci öldürdüğünü ve binlerce kadının ırzına geçtiğini söyledi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın Kandil Dağı’ndaki elebaşılarından Murat Karayılan ise, Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın kendilerine ‘ihanet’ ettiğini söyledi. Örgüte yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’na konuşan Karayılan’ın, Kani Yılmaz’ın ölümünün ardından sırada Osman Öcalan’ın olduğuna dair haberlerden rahatsız olduğu ortaya çıktı.