‘Terör Türkiye’de yeniden tırmanışa geçti’

Konya Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Dilaver Özçelik, terörün Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümeti döneminde yeniden ortaya çıktığını söyleyerek, Türkiye'nin yangın yerine döndüğünü savundu.

‘Terör yeniden neden tırmandı?’ adlı bir basın toplantısın düzenleyen Dilaver Özçelik, Avrupa’nın ve Amerika Birleşik Devleteri’nin (ABD) Türkiye’yi kendilerine bağımlı bir devlet durumuna getirmeye çalıştığını ileri sürdü.

Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını belirten Özçelik, düşmanların bazı kaynaklara para vererek bu konuları çıkardığını öne sürdü. Dış güçlerin İslam dinini kapitalizmle uyumlu göstermeye çalıştıklarını iddia eden Özçelik, “ABD, kendi saldırılarına isyan etmeyen yeni bir Müslüman tipi meydana getirmeye çalışıyor. Batıya şirin görünmek gerekçesiyle devamlı tavizler veren bu hükümet, neden teröre çözüm üretmiyor. Bunları yapmadığı gibi Lozan’ın sorgulanmasına ses çıkarmayıp, Atatürk’ün karalanmasına da göz yumuyor.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların yıllardır sağ-sol kavgalarıyla birbirine kırdırıldığını söyleyen Özçelik, bin yıl aynı kültürü üretmiş halkın böyle yalanlara artık kanmayacağını belirtti. Terör yapılarak hiç bir davanın kazanılamayacağını aktaran Özçelik, “Hiçbir gerekçe terörü haklı gösteremez. Teröristin sağcısı, solcusu, dincisi, milliyetçisi, gerillası olamaz. Gelin aramıza sokulan ayrılıklara son verelim. Analarımıza daha fazla evlat acısı çektirmeyelim. Gelin teröristsiz bir dünya sözünü beraber haykıralım.” dedi.