Terörist grup yol işçilerini tehdit edip iş makinelerini yaktı

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta 12 kişilik terörist grubun, yol yapan 22 işçiyi bir araya toplayın tehdit ettikten sonra, inşaat alanındaki iş makinelerini yaktıklarını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta 12 kişilik terörist grubun, yol yapan 22 işçiyi bir araya toplayın tehdit ettikten sonra, inşaat alanındaki iş makinelerini yaktıklarını duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, dün saat 15.00 sıralarında yaşanan olay söyle aktarıldı:
“Şırnak merkez ilçe Yoğurtçular Köyü mülki sınırları içerisinde yapımı devam eden yeni Şırnak-Van karayolunun beşinci kilometresindeki inşaat sahasına 18 Kasım 2013 tarihinde gelen 10-12 kişilik bölücü terör örgütü mensubu şantiyede bulunan 22 işçiyi toplayarak, ‘Biz daha önce sizi ikaz etmedik mi? Bu yol yapılmayacak. Bu yol Van yolu değil, bizim kampımıza giden yoldur. Üstlerimizden talimat aldık, bu yolu yaptırmayacağız’ şeklinde tehdit etmeyi müteakip inşaat alanında bulunan; altı kamyon, bir tanker, bir ekskavatör ve bir dozer olmak üzere toplam dokuz araç-iş makinesinden dört tanesini yaktıktan sonra tamamını uçuruma yuvarlamışlardır. Bölücü terör örgütü mensupları, olaydan sonra bölgeden kaçmışlardır. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Cumhuriyet savcısının talimatı ile adli tahkikata başlanmıştır.” denildi.