Terörist İstanbul’u patlatamadan yakalandı

Bölücü terör örgütü PKK'nın kırsal kamplarında eğitim alan ve İstanbul'a bombalı eylem düzenlemek için geldiği öğrenilen bir kadın ile ona yardım eden 2 kişi yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve MİT Bölge Başkanlığı, terör örgütüne karşı ortak bir operasyona imza attı. İstanbul polisi, bölücü terör örgütü PKK’nın kırsal kamplarında eğitim alarak şehre gelen örgüt mensuplarına yönelik istihbari bilgi aldı. Alınan bilgiler ve çalışmalar neticesinde 17 Haziran 2006 günü kimliği belirlenen kadın terörist bombalı eylemde kendisine yardım edecek şahısla buluştuğu yerde yakalandı. Kadın teröristin üzerinde bir konserve kutusuna gizlenmiş ve cep telefonuyla harekete geçecek olan 1 kilo 250 gram ağırlığında bir plastik patlayıcı düzeneği ele geçirildi. Şahısların buluşup bombalı eyleme gittikleri sırada yakalandıkları tahmin ediliyor. Yakalanan 2 teröristin ardından şahısların saklandığı Bahçelievler Yenibosna’daki bir eve operasyon düzenlendi. Burada da teröristlere yardım ve yataklık eden bir kişi yakalandı.

Teröristlerin üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda, 5 kilo 770 gram plastik patlayıcı, 5 adet elektrikli fünye, 1 adet konserve kutusuna hazırlanmış patlayıcı düzeneği ve örgütsel dökümanlar ele geçirildi. Yakalanan 3 kişi yapılan sorgularında susma haklarını kullanırken, bugün Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevkedildi.