Terörist kardeşinden aldığı ilk haber ölüm haberiydi

9 yıl önce kardeşinden örgüte katıldığına dair bir mektup alan ağabey 9 yıl sonra onun cenazesine bakacak olmanın kendisini üzdüğünü kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde Muş’ta güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda öldürülen Irak’lı terorist Kawan İbrahim’in (26) abisi Kawa İbrahim, kardeşinin 9 yıldır örgütün içerisinde olduğunu ve öldüğünü annesinin Roj TV’de gördüğü haberle öğrendiklerini kaydetti. Almanya’da yaşayan İbrahim, kardeşinin cenazesini almak için Malatya’ya geldi. Malatya Devlet Hastanesi morgunda bulunan kardeşini almadan önce sorularımızı yanıtlayan İbrahim, ailesinin Irak’ın Süleymaniye şehrinde yaşadığnı belirtti. 9 yıl önce kardeşinden aldığı bir mektupla örgüte katıldığını haber alan İbrahim, annesinin televizyondan aldığı haberle birlikte çok üzüldüğünü söyledi.

Muş’ta geçtiğimiz günlerde çıkan çatışmada 14 terorist ölü olarak ele geçirilmişti. Malatya Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsilerin ardından terorist cenazeleri ailelerine teslim edilmeye devam ediliyor.

Iraklı terörist Kawan İbrahim’in abi Kawa İbrahim kardeşinin canazesini almak üzere Malatya’ya geldi. Alman vatandaşı olan ve Almanya’da yaşayan Kawa İbrahim’in ailesi ise Irak’ın Süleymaniye şehrinde bulunuyor.

Kawa İbrahim, kardeşinini 9 yıl önce örgüte katıldığını, o günden itibaren sadece kendisinin örgüte katıldığına dair bir mektup aldıklarını belirtti.

Mektup dışında kendisininde bugüne kadar hiçbir bilgi ve haberin kendilerine ulaşmadığını ifade eden İbrahim, “Kardeşimin ölüm haberini Süleymaniye’de ki ailem Roj televizyonunu haberinden öğrendi. Burada yayınlanan haber ile birlikte kardeşimin fotoğrafı yayınlanmış. Kardeşimin ölüm haberini aldığım zaman bin insan olarak çok üzüldüm. Annem beni aradığında çok üzgün ve ağlıyordu. Bende budurum karşısında çok duygulandım ve ağladım. 8 yılıdır görmediğim kardeşimin ölüm haberini televizyondan fotoğrafının görerek öğrenmek çok kötü.” dedi.