Teröristler asker şehit etmişler!

Diyarbakır’da dün gece düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen 2 teröristin daha önce Silvan ilçesinde bir askeri şehit ettikleri belirtildi.

Açıklamada, sözkonusu teröristlerin ilçe merkezinde 2 uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu çöp araçlarının zarar görmesi olayını da gerçekleştirdiğine yer verildi. Valilik açıklamasına ayrıca şöyle denildi:

”Huzur ve asayişin sağlanmasını yönelik yürütülen operasyonda 9 Haziran günü saat 22.45 sıralarında Silvan İlçesi kırsalında 3-4 kişi oldukları değerlendirilen teröristler güvenlik güçlerinin ’Teslim ol’ ikazına ateşle karşılık verdiler. Teröristlerce açılan ateşe karşılık verilmesi sonucunda 2 terörist 1 M-16, 1 kaleşnikof ve sırt çantalarında çok miktarda mayın ve patlayıcı madde ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.”

Açıklamada, halkın huzur ve can güvenliğinin sağlanması için teröristlere yönelik çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, dün gece geç saatlerde Silvan İlçesi’ne bağlı Başdeğirmen Köyü Alakum Mezrası’ndaki bölgede terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlemişti. Çatışmada, PKK’nın Silvan sorumlusu ”Baran” kod adlı terörist ve koruması silahlarıyla birlikte ele geçirilmişti.