TFD Kaleci Departmanı’ndan Bölge Karmaları’na eğitim desteği

Bölge karmaları çalışmalarına Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü bünyesinde, Milli Takım'a yükselme potansiyeli olan alternatif oyuncuları bulmak ve geliştirmek hedefleriyle uygulamaya başlatılan "Bölgeler Karması ve Yetenek Gelişim Programı" kapsamında, bölge karmalarının çalışmaları devam ediyor.

Bölge karmaları çalışmalarına Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü bünyesinde, Milli Takım’a yükselme potansiyeli olan alternatif oyuncuları bulmak ve geliştirmek hedefleriyle uygulamaya başlatılan “Bölgeler Karması ve Yetenek Gelişim Programı” kapsamında, bölge karmalarının çalışmaları devam ediyor.

Bursa Bölgesi’nde yapılan antrenmanlarda Türkiye Futbol Direktörlüğü Kaleci Departmanı antrenörlerinden Özden Öngün ve Emrah Karakovan Bursaspor Kulübü’nün Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde kalecilere eğitim verdi. A Milli Takım Kaleci Antrenörü ve Türkiye Futbol Direktörlüğü Kaleci Sorumlusu Alper Boğuşlu’nun koordinatörlüğünde oluşturulan kaleci eğitimi programında 1998,1999 ve 2000 doğumlu kaleciler yer aldı.

“Bölgeler Karması ve Yetenek Gelişim Programı” çerçevesinde daha önce bölgelerde yapılan organizasyon sonucu seçilen 1998, 1999 ve 2000 doğumlu oyunculardan kurulu karmalar haftada iki gün eğitim alıyor.Mayıs ayında ise tüm bölge karmaları içinden tekrar seçme yapılacak ve her yaş grubu için birer karma oluşturulacak.