TFF’nin eski yönetim kurulu üyesi Tanman: İsmimin geçmemesi çok ilginç

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Eski Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman, yeni yapılanmada isimlerinin geçmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Eski Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman, yeni yapılanmada isimlerinin geçmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

    Milli takımda yeni bir dönem başladığını söyleyen Cüneyt Tanman, Radyospor’a yaptığı açıklamada, “Milli takımın yanısıra aynı gün Ümit Milli Takım Danimarka’yla, A2 takımımız Estonya ile oynadı. Buradaki oyuncular da A Milli Takımın potansiyeline sahip oyunculardır. Ümit milli takımında çok ilginç oyuncular var.” dedi.

    Abdullah Avcı’nın yeni döneme bağlı olarak a milli takımda genç ve oynaması muhtemel isimleri oynattığını dile getiren Tanman, “Biz tüm milli takımları bir araya getirerek çok önemli bir iş yaptık. Dünkü görüntü sizi asla yanıltmamalı. Uzun zamandır yan yana oynamayan isimleri birarada izledik. Bu uzun vadeli olarak milli takıma kazanç sağlayacaktır. Abdullah Avcı’nın çok başarılı olacağına eminim.” diye konuştu.

    Milli Takımın yeni döneminde isminin anılmamasını “ilginç” diye nitelendiren Tanman, “Bu sürecin başındaki kişi bendim. Şike nedeniyle bu konularla ilgili çalışmalarımız basına yansımadı, ancak milli takımın yenilenmesiyle ilgili önemli çalışmalar yaptık. Şike soruşturması sürecinde çok ciddi bir değişim yaşandı. Bu değişim hem Beylerbeyinde hem Levent’te oldu. Milli takımlar bir çatı altında toplandı. Levent, milli takımların üssü haline getirildi. Burası tamamen Abdullah Avcı’ya bağlandı. Beylerbeyi ise Tolunay Kafkas’a bağlandı. Burada alt liglerle ilgili önemli çalışmalar yapılıyor.” dedi.

    Milli takımların eskiden birbirinden tamamen kopuk olduğunu söyleyen Tanman, “Hiddink döneminde Ersun Yanal’la aralarında kopukluk ve sıkıntılar vardı. Bunların önüne geçildi. Yeni dönemde bunlar yaşanmayacak. Bu da milli takımlara olumlu yansıyacak.” diye konuştu.

    Türkiye Futbol Federasyonu’nda yeni yapılanmanın çok doğru olmadığını ifade eden Tanman, “Milli takıma çok parçalı isimlerin getirilmesi buradaki yapılanmayı sekteye uğratacak diye düşünüyorum. Tolunay Kafkas ve Abdullah Avcı’nın olduğu yerde başarısızlık olmaz ama TFF’deki sorumlulukların başka başka isimlere verilmesi sürece zarar verecek.” şeklinde konuştu.