THY uçuşlarına 24 yeni nokta daha eklendi

Türk Hava Yolları Kayseri Satış Müdür Vekili Tamer Sislier, 100'den fazla noktaya uçuş yapan THY'nin, uçuşlarına 24 yeni nokta daha eklediğini kaydetti.

Tamer Sislier, yaptığı yazılı açıklamada, THY’nin yeni uçuş yapacağı ülkelerin, Kayseri için ekonomik, kültürel ve turizm alanlarında büyük faydalar sağlayacağını belirtti. Sislier, 100’den fazla noktaya uçuş yapan THY’nin, uçuşlarına 24 yeni nokta daha eklediğini kaydetti.

THY’nin 24 yeni uçuş noktalarından 8’ine, Ocak ayından itibaren uçuşlarını başlattığını belirten Sislier, “16 noktaya da Haziran ayına kadar uçuşlarını gerçekleştirecek. Uçmaya başladığımız yeni ülkeler, sanayi ve ticarette önde gelen Kayseri için ekonomik, kültürel ve turizm alanında büyük faydalar sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı. Bu uçuşların birçok sektörün öncü firmalarını bünyesinde bulunduran Kayseri’nin, dış ticaret ekonomisine yeni renkler katarak, ekonomisiin zenginleşmesini sağlayacağını belirten Sislier,”İşadamları ve sanayicilerin farklı sektörlerdeki yeni pazar arayışlarına cevap verecek olan uçmaya başladığımız 24 yeni uçuş noktamız, bu ülkelerdeki üretici ve tüketicilerle buluşturacaktır” dedi.

Yeni uçuş noktalarının Kayseri ve bölge turizminde de canlılık getireceğine inandığını anlatan Sislier, Kayseri halkının yeni uçtukları ülkelerin kültürlerini, bu ülkelerin vatandaşları da Kayseri kültürünü, Kapadokya bölgesini ve Erciyes Dağı gibi doğal güzellikleri yakından tamına fırsatları bulacağını ve turist sayısında artış sağlanacağını bildirdi.