Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi inşaatı tamamlandı

Sivas'ta temeli 5 Temmuz tarihinde atılan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi'nin tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi.

Sivas’ta temeli 5 Temmuz tarihinde atılan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi’nin tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi.

        Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal, toplum sağlığının korunmasına yönelik önemli projelerden biri olan tesislerde, şehrin genelindeki tüm tıbbi atıkların kaynağından alınıp sterilize edilerek el değmeden bertaraf sahasına ulaştırılacağını söyledi.

        Tedbir alınmadığı takdirde başta hepatit olmak üzere birçok bulaşıcı hastalığa neden olan tıbbi atıkların böylece Sivaslılar için artık tehlike arz edemeyeceğini belirten Uysal, “Seyfe Beli Çöp Döküm Merkezi içerisindeki tesislerle çevre, sağlık ve maliyet problemlerini de ortadan kaldırmış olacağız. 6 Aralık 2012 Perşembe günü saat 12.00’de açılışını gerçekleştireceğimiz Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisimizde tüm tıbbi atıklar önce sterilize edilecek, steril edilip edilmedikleri indikatörlerle tespit edildikten sonra da düzenli depolama sahamıza intikal ettirilecek.”

        Tesislerin temeli 5 Temmuz 2012’de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katılımıyla atılmıştı.