Tigana futbolcuları çileden çıkardı

Üçüncü Trabzonspor golünden sonra saha kenarına koşan İbrahim Üzülmez, yardımcı antrenör Tayfur Havutçu’ya isyan etti:

Rakibi Ziya Doğan’ın aksine oyuna müdahalede beklenen hamleleri yapamayan Fransız hoca, kendi futbolcularını dahi zaman zaman çileden çıkarttı. Bordo-Mavili takım üçüncü golü bulduktan sonra Kaptan İbrahim Üzülmez soluğu yedek kulübesinde aldı. Yardımcı antrenör Tayfur Havutçu’ya yönelen kaptan, “Hocaya söyleyin, artık bir değişiklik yapsın. Maç elden gidiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

‘Ersen bizi bozdu’

Karşılaşma bitiminde de bir açıklama yapan Kaptan Üzülmez, “Çizgi savunma yapmamız bize pahalıya patladı. İlk yarıda da durumun farkındaydım. Arkamıza atılan toplar tehlikeli oluyordu. Göz göre göre maçı kaybettik” dedi. 90 dakika bitiminde düzenlediği basın toplantısında kendisini savunan Jean Tigana, “İşimizin gereği, kaybedince hoca suçlu olur. Bunu biliyorum. Çok üzgünüm. İlk yarı çok iyi bir oyun sergilemiştik. Ancak Ersen’in oyuna girmesi bizi olumsuz etkiledi” ifadesini kullandı.

‘Önce Galatasaray’

İbrahim Toraman ve Baki Mercimek’in yer tutma konusunda hata yaptığını söyleyen Fransız hoca, “Ali Tandoğan yorulduğu için çıktı. Mustafa Doğan’ın yerine bir forvet almam, gol atacağımızın garantisi olmazdı. Gökhan Zan’ın olmamasını kafamıza takmamalı, önümüze bakmalıyız. Şampiyonluk yarışında öncelikli olarak Galatasaray’ı geçmemiz gerekiyor.” dedi.