Tigana ‘Oyunu açamadık ve kaybettik’

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Sivaspor karşısında oyunu açamadıklarını ve bu nedenle sahadan mağlubiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Takımının Sivasspor’a 1 – 0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tigana, “Gene tekrar ediyoruz evimizde birçok maçtır 1-0 kaybediyoruz. Genelde ikinci yarı uyanıyoruz, bugünde birkaç gol pozisyonu bulduk ama yararlanamadık. Maçın geneline bakarsanız çok memnun değilim. Hücum oyuncularımızla svunma oyuncuları arasında büyük mesafe vardı birbirlerine yakın oynamadılar. Bir ara 5 hucum 5 savunmacıya döndük gibi oldu. Golü erken yemek bizi cezalandırdı, istediklerimizi yapamadık. Zira golü attıktan sonra rakip, ekip üstüne yattı ve ritmi bozmak için elinden geleni yaptı” diye konuştu.

Tigana, mevcut kadro içinde kenarlarda oynayacak oyucusunun bulunmadığından yakınarak, “Herkes forvette oynamak istiyor. Ancak kanatlardan da ortalar yapılması gerekiyor. Geçen maçta Ahmed Dursun’u sokmuştum o da göbeğe alışkanlıktan mı oynayamadı ?” diye konuştu.

Teknik Direktör Jean Tigana maçın bitiminde koridorlarda yaşanan olaylarla ilgili olarak da, “Ben birşey görmedim. Rakip takımın antrenörü benden ve oyunculardan özür dilemek için soyunma odasına geldi. Görmediğim olaylar için birşey söylemek zor” diye cevap verdi

-LORANT: “LİGDE 40 PUAN HEDEFİNE ULAŞTIK”-

Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant ise Beşiktaş galibiyeti ile bu sezon lidge hedefledikleri 40 puan barajına ulaştıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Futbolcularının sahada ortaya koydukları performanstan oldukça memnun olduğunu dile getiren Alman teknik adam, “Özellikle takımım bugün defansif yönden harika bir oyun çıkarttı. Beşiktaş maçın başlangıcından itibaren baskılı oynayacağını biliyorduk üç tane yüzde yüz gol atacak pozisyon bulduk ancak bir tanesini atabildik. İkinci yarı Beşiktaş’ın baskılı geleceğini mutlak galibiyetle maçı tamamlamak için baskılı oynayacaklarını biliyorduk. Sezonun bizim için belirlediğimiz 40 puana ulaştık. Kalan haftalarda birkaç puan alırsak Sivasspor için iyi olur” diye konuştu.

Lorant, kendi sahalarında oynayacakları iki maç ve deplasmandaki tek maçtan en iyi sonuçla ayrılacaklarını belirterek, “Süper Lig’e yeni çıkmış bir takımın oyuncularını elde ettiği başarı mükemmel. Onlara birkez daha teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamadı.