Tinerciler polisleri bu defa fena zorladı

Samsun'da terk edilmiş bir binanın çatı katına çıkarak çevreye kiremit atan tinerciler, polisi uzun süre uğraştırdı.

Tekel Depoları’na çıkarak bali ve tiner çeken 3 kişi, dehşet anların yaşanmasına neden oldu. Metruk halde bulunan binanın çatı katına çıkan 3 kişi çevrede bulunan vatandaşlara ve araçlara kiremit fırlattı. Tinercilerin attığı kiremitler sonucu bazı araçlarda ve çevredeki evlerin camlarında hasar oluştu. Tinerciler olay yerine gelen belediye ve polis ekiplerine de uzun süre kiremit fırlattı. Bunun üzerine itfaiye ekipleri olay yerine çağrılırken binanın çevresindeki yollar da trafiğe kapatıldı.

Daha sonra olay yerine özel hareket timleri geldi. Operasyon düzenleyen özel harekat timleri binanın çatısındaki, 12 ila 17 yaşları arasındaki 3 tinerciyi etkisiz hale getirdi.

Üç genç sorguları yapılmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Terk edilmiş binanın giriş çıkış kapıları ise yeniden tinercilerin girmemesi için ekipler tarafından kilitlenerek kapatıldı. Çevredeki yapıların üzerinde ise “zeisa”, “mce”, “gdo” gibi yazıların bulunması dikkat çekti.

Diğer yandan binanın yakınında bulunan Kültür Müdürlüğü’nde konservatuar öğrencilerinin sınavı olay yüzünden bir başka tarihe ertelendi.