Tinercilerden insanlık dersi

Adana'da dilendirilmek için kaçırıldığı iddia edilen çocuk, tinerciler tarafından kurtarılarak ailesine teslim edildi.

Yunus Emre Mahallesi’nde oturan Buz ailesinin 14 yaşındaki çocukları Tahsin Buz, 19 Haziran’da sokakta oynayan küçük kardeşini getirmek için evden çıktıktan sonra bir daha geri dönmedi.

Kağıt toplayarak geçimini sağlayan baba Tahsin Buz, polise başvurarak kendisiyle aynı adı taşıyan oğlunun kaybolduğunu bildirdi. 2 gün boyunca Tahsin’i gidebileceği yerlerde arayan ancak bulamayan Buz, kağıt toplarken tanıştığı tinerci gençlere de durumu anlatarak oğlunu görmeleri halinde kendisine haber vermelerini istedi.

Tinerci gençler, Tahsin Buz’u Sabancı Merkez Camii civarında buldu. Madde bağımlıları, dilendirmek için Tahsin’i alıkoyan kişiyle tartıştıktan sonra çocuğu alarak evine götürdü. 3 gün sonra ailesine kavuşan Tahsin Buz, “Kardeşimi aramak için evden çıktım. Sonra yaşlı bir adam geldi bana yemek yedireceğini söyledi. Ben korktum ama beni alarak götürdü. Beni dilendireceğini söyledi. Sonra ben elinden kaçtım. Beni yeniden yakaladı. Bizi gören tinerciler de adamın elinden beni kurtarıp babamın yanına getirdiler” dedi.