Tinercinin öldürdüğü dalgıç toprağa verildi

Çanakkale'de önceki gün meydana gelen olayda G.Ç isimli tinerci tarafından boynuna bıçak saplanarak öldürülen dalgıç Aykut Kınalı (26), toprağa verildi.

Cami avlusuna sığmayan cemaat dışarıda saf tuttu. Babası ve annesi güçlükle ayakta durabilirken cenazeye katılanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Oğlunun arkasından dua edip ağlayan anne Aysel Kınalı, omuzlara alınıp götürülen Kınalı’nın İzmir’deki işyerinde çalışan oda arkadaşı Mustafa Sezer’e sarılarak oğlunun hasretini gidermeye çalıştı.

Önceki gece balıkçı Ramazan ile Aysel Kınalı çifti, teknelerinin bağlı bulunduğu Sarıçay’daki balıkçı barınağında oğulları Aykut Kınalı’nın cesediyle karşılaştı.

Gürkan Ç. isimli kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı iddia edilen Kınalı, boynundan aldığı bıçak darbesiyle yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan genç, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Oğullarının ölüm haberiyle yıkılan aileyi yakınları teskin etmeye çalışırken kayıplara karışan zanlı Gürkan Ç. halen aranıyor.

Aykut Kınalı’nın başka bir şehirde çalıştığı, anne ve babasıyla yakınlarını görmek için izinli olarak Çanakkale’ye geldiği, zaman zaman ailesine yardım etmek için onlarla birlikte balığa çıktığı öğrenildi.