Tip Fakültesi’nin de bulundugu Umuttepe yolu kardan temizlendi

00 dolaylarinda baslayan kar yagisina, Kocaeli Büyüksehir Belediyesi'ne bagli ekipler aninda müdahale etti.

Meteoroloji’den alinan bilgi dogrultusunda kar temizleme ekipleri olusturan Kocaeli Büyüksehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi’nin de bulundugu Umuttepe Kampusü’nde ilk çalismayi yapti. Kar yagisindan önce bölgeye sevk edilen ekipler, gece boyunca yer yer yagan karin kapladigi yollari açik tuttu. Çalismalara, yazin satin alinan yeni kar küreme ve otomatik tuzlama araçlari da katildi.

Gece boyunca sürdürülen çalismalarda ekiplere nezaret eden Büyüksehir Belediyesi Fen Isleri Daire Baskani Tahir Akman, bu kis kar yagisi nedeniyle herhangi bir sikinti çekilmemesi için gerekli önlemleri aldiklarini söyledi. Bu amaçla 30 kisiden olusan 5 ekip olusturduklarini söyleyen Akman, “Tip Fakültesi Hastanesi bölgeye tasindiktan sonra, Umuttepe güzergahi 24 saat kullanilir oldu. Bu nedenle ekipleri de bu yolda 24 saat çalisacak ve yolun hiçbir saat kapanmamasi için görev yapacak.” dedi.

Izmit merkezde de 5 ekip görev alacak. Ekipler, Umuttepe yolu, Rasathane Caddesi, Kornis yolu, Gündogdu Kalici Konutlar ve yeni mezarlik yolu, Irak Konutlari Radar yolu ve KOÜ Tip Fakültesi Hastanesi yaya yollarinda çalisacak.

Öte yandan Köye Hizmet Daire Baskanligi’na bagli ekipler de, Kartepe ve Kocaeli’nin 22 köy yolunda gece boyunca karla mücadele çalismasi gerçeklestirdi. Kocaeli’nin en yogun kar alan bölgenin, Karamürsel ve Gölcük’ün köyleri oldugu, ancak ulasimda herhangi bir sikinti yasanmadigi belirtildi.