TIR ile otobüs çarpıştı: 1 ölü 28 yaralı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir TIR iler otobüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybederken 28 kişi yaralandı.

Akşam saat 20.00 sularında Tatvan’ın Dibekli köyü yakınlarında 34 TC 9935 plakalı TIR ile 34 JZK plakalı yolcu otobüsünün çarpışmasıyla meydana kazada TIR sürücüsü Seyfettin Yalçınkaya hayatını kaybetti. Yoğun yağan yağmurdan dolayı kayganlaşan zeminin kazaya sebep olduğunu bildirildi.

Van istikametinden gelen yolcu otobüsü ile Van istikametine giden TIR’ın çarpışması ile meydana gelen kazada yaralılar Van, Bitlis ve Tatvan Devlet Hastanelerinde kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan 1 kişinin hayati tehlikesinin devam ettiği, diğer yaralanan vatandaşların hastanelerdeki tedavileri ise devam ediyor.

Tatvan Devlet Hastanesine gelen Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, kazada yaralanan vatandaşlar ile görüşüp geçmiş olsun dileğinde bulundu. Vali Yılmaz otobüs yolcularının tüm ihtiyaçlarının gidererek yolcuları Tatvan’da bu gece misafir edeceklerini söyledi.