Tır şoförünü bıçaklayıp boğazını kestiler

Osmaniye'de bir tır şoförü, "yükümüz var" diyerek araca binen 2 kişi tarafından boğazı kesilerek gasp edildi.

Edinilen bilgiye göre adı geçen 2 kişi İskenderun’daki nakliye şirketine “Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde yükümüz var, Ankara’ya gidecek, 200 YTL verelim ” diye telefon etti.

Şirket yetkilileri de İskenderun’dan Ankara ‘ya sac yükü taşımakta olan Ramazan Yalçınkaya’ya durumu bildirdi. Bunun üzerine Yalçınkaya, kendisini Osmaniye il sınırında bekleyen Veysel Karataş ile Azat Budak(26)’ı araca aldı. Daha önceden sabıkalı oldukları belirlenen 2 şahıs tır şoförünü gasp edip boğazını kesti.

Bu arada turnike girişinden geçen 68 DF 412 plakalı tırdan inilti sesi duyan polis ekibi, araca yaklaştığında araçtan inen 2 kişinin kaçtığını fark etti.

Polisten kaçan şahıslar daha sonra kıskıvrak yakalandı. Emniyet tarafından yakalanan şahıslar daha sonra Toprakkale İlçe jandarma Komutanlığı’na teslim edildi.

TIR’a giren polis ekibi, şoför mahallinin arka taraftaki dinlenme bölümünde inleyerek can çekişen ve battaniyeye sarılan şoför Ramazan Yalçınkaya (39)’yı boğazı kesilmiş ve birkaç yerinden bıçaklanmış olarak buldu.

Ağır yaralı şoför, ilk müdahaleden sonra da hayati tehlike kaydı ile Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan şoförün hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.