TIR tek katlı evin üzerine uçtu

Ankara'nın Elmadağ ilçesinde meydana gelen trafik kazasında lastiği patlayan bir TIR, tek katlı evin üzerine uçtu.

O sırada evde kimse olmadığı için can kaybı yaşanmadı ancak, evini kaybeden aile yetkililerden yardım istiyor.

Ankara’dan Kırıkkale istikametine giden Mirsevdi Er yönetimindeki 33 AY 675 plakalı TIR’ın lastiği patlayınca sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan TIR, önce karşı şeride geçti, daha sonra yol kenarında bulunan Satılmış Karakurt’a ait evin çatısına düştü.

İlk önce deprem olduğunu düşünen görgü tanıkları olayın şokunu uzun zaman üzerlerinden atamadılar. Kazada, TIR’ın sürcüsü Mirsevdi Er yaralandı. Ankara İbni Sina Hasatanesi’ne kaldırılan yaralının durumunun iyi olduğu öğrenildi. Şans eseri olay anında evde kimse olmadığı için başka ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaza sonrası Satılmış ve Nazife Karakurt çiftinin evleri kullanılamaz hale geldi. Dört çocukları ile birlikte evsiz kalan çift, yetkililerden yardım istiyor. Ev hanımı olan Nafize Karakurt, komşusuna çay içmeye gittiğini, evine gönderdiği küçük kızının ise oyun oynamak için dışarda kaldığını belirterek, bu sırada TIR’ın büyük bir gürültü ileevlerinin üzerine düştüğünü söyledi. TIR’ın evlerinin üzerine düştüğünü ve evlerinin kullanılamaz hale geldiğini anlatan Nazifa Karakurt, kocasının işsiz olduğunu, 4 çocuklarıyla birlikte evsiz kaldıklarını ifade etti. Yetkililerden yardım talebinde bulunan Nazife Karakurt, Kaymakamlık başkta olmak üzere ilgili kurumlardan yardım beklediklerini dile getirdi.