TIR üzerindeki 11 tonluk sac rulosu yola düştü

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde hareket halindeki TIR'ın taşıdığı sac rulosu yola savruldu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hareket halindeki TIR’ın taşıdığı sac rulosu yola savruldu. Olayda yaralanan olmazken, yaklaşık 11 ton olduğu öğrenilen sac rulosu vinç yardımı ile yeniden TIR’a yüklendi.

        Olay, bugün saat 16.30 sularında Alaplı – Ereğli karayolunda meydana geldi. Ereğli’den Organize Sanayi bölgesi yönüne giden 67 TU 024 çekici 67 TS 816 dorse plakalı TIR’ın sürücüsü İbrahim Karakaş, (36) park alanından yola çıkış yapan otomobile çarpmamak için direksiyonu kırdı. Bu sırada yoldaki vatandaşları fark eden sürücü Karakaş, yaptığı ani fren yapınca dorsedeki sac rulosu yola düştü.

        Yaklaşık 11 ton ağırlığındaki rulonun düştüğü alanda araç ve vatandaşların olmaması ise büyük bir facianın yaşanmasına engel oldu. Yola düşen rulo sacı kaldırmak için olay yerine vinç getirildi. Vinç ile yeniden TIR’a yüklenirken sac rulosunun çember bantları koptu. Yeniden bağlanan sac rulosu, TIR’a yüklenebildi.

        Çalışma sırasında güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, sac rulosunun TIR’a yüklenmesinin ardından kapatılan trafiği yeniden açtı.

        Diğer yandan özellikle hafta sonralarında deniz kıyısına gelen vatandaşların araçlarını yol kenarına bırakması ve yayaların dikkatsiz bir şekilde karşıdan karşıya geçmek istemelerinin kazalara davetiye çıkarttığı belirtildi.