Tire Özel Bilgi Koleji TEOG yerleştirmede yüzde 100 başarı gösterdi

İzmir'in Tire ilçesindeki Özel Bilgi Koleji, TEOG sonuçlarına göre hem puan ortalamasında hem de yerleştirmede üstün başarı gösterdi.

İzmir’in Tire ilçesindeki Özel Bilgi Koleji, TEOG sonuçlarına göre hem puan ortalamasında hem de yerleştirmede üstün başarı gösterdi. Daha önce de iki öğrencisi Galatasaray Lisesi’ni kazanan okul, bu yıl aynı yere iki öğrenci daha gönderdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Bilgi Koleji Müdürü İsmail Özgüç, “Tire Bilgi Koleji olarak okulumuz, önceki yıllarda olduğu gibi yine hem bireysel derecelerle hem de tüm öğrencilerimizin ortalamasıyla büyük başarı elde etmiştir. Yıllardır olduğu gibi 2014 sınav sonuçlarında da Tire birincisi okul olan Özel Bilgi Koleji, Yamanlar Koleji ve Galatasaray Lisesi gibi Türkiye’nin gözde liselerine burslu öğrenci gönderme başarısını da devam ettirmiştir. Bilgi Koleji 2008 SBS’de bir Türkiye 1.’si, 2009 SBS’de bir Türkiye 1.’si, 2010 SBS’de üç Türkiye 1.’si, 2011 SBS’de üç Türkiye 1.’si, 2012 SBS’de üç Türkiye 1.’si, 2013 TEOG’da iki Türkiye 1.’si, 2014 TEOG’da bir Türkiye 1.’si ve toplamda 14 Türkiye 1.’si çıkarmıştır.” dedi. CİHAN