Tirgil Trabzonspor için aday

Trabzonspor'da 15-16 Aralık tarihlerinde yapılacak olağan genel kurul öncesi, iş adamı Aslan Tirgil, başkanlığa adaylığını açıkladı.

Tirgil, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor’un bugün içinde bulunduğu durumun her Trabzonsporlu gibi kendisini de fazlasıyla rahatsız ettiğini ifade etti.

Birlik adı altında yapılmaya çalışılanın, belli bir kesimin yıllardır verdiği iktidar savaşı olduğunu savunan Tirgil, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

”Elbette böyle bir çalışma geniş kapsamlı olarak yapılsaydı, gelmiş geçmiş tüm başkanların ve yöneticilerin görüşleri alınsaydı, zor bir dönemde göreve gelerek büyük bir yükün altına giren mevcut başkan Nuri Albayrak’ın da düşünceleri sorulsaydı ve bu çalışmadan her kesimi kucaklayan bir liste oluşturulsaydı, tüm Trabzonsporlular gibi bize de düşen görev, bu oluşuma destek vermek olurdu.

Böyle bir çalışma için hala zamanın yeterli olduğunu düşünmekle, bu düşünce yapısındaki insanların buna sıcak bakmayacağını biliyorum. Bu anlayışa sahip insanlar Trabzonspor’a büyük hizmetler vermiş, sayın Sadri Şener’i de küçük hesaplarına alet ederek, yıpratılmasına zemin hazırlamışlardır. Böyle bir oluşum göreve geldiği taktirde, sorun çözmek yerine Trabzonspor’a uzun yıllar sarılamayacak yaralar açacağına inanıyorum.”

Her Trabzonlu gibi kendisinin de Trabzonspor’a borçlu olduğunu kaydeden Tirgil, ”Maddi ve manevi her türlü sorumluluğa hazır olarak, Trabzonspor’a ve bana gönül veren arkadaşlarım ile göreve talibim” diye konuştu.

Tirgil, İbrahim Hacıosmanoğlu, Hacı Yıldız ve Sadri Şener’den sonra başkanlığa adaylığını resmi olarak açıklayan dördüncü kişi oldu.