TIR’ın fırlayan tekeri kamyonu az daha denize uçuruyordu

Kocaeli'de TIR'ın tekeri fırlayıp kamyonun ön tarafına çarptı.

Alınan bilgiye göre kaza şöyle gelişti; Bandırma’dan yük alıp İzmit istikametine giden Seyit Kara’nın idaresindeki 41 KR 67 plakalı TIR’ın arka tekerleklerinden biri Halıdere çıkışında yerinden fırladı. Fırlayan tekerlek, ters itikamete giden ve İbrahim Çar’ın kullandığı 41 KS 243 plakalı kamyonun ön camına çarptı. Çarpmanın etkisi ile kamyon şoförünün ayağı pedallar arasında sıkıştı. Araç yaklaşık 75 metre bu şekilde gittikten sonra deniz tarafındaki şarampole girdi.

Kamyon sürücüsü İbrahim Çar, son anda ayağını pedallar arasından çıkararak aracı, denize düşmesine yarım metre kala durdurdu. Kazada İbrahim Çar (37) ayaklarından, Sabriye Çar (39) ise ellerinden hafif yaralandı. Kamyonda bulunan 60 yaşındaki Mehmet Çar, Gülşen Çar(17) , sürücünün oğlu Mehmet Çar(13) ve Yaşar Yılmaz(43) yara almadan kurtuldu. Kaza sonrası yaralılar Gölcük Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

TIR şoförü Kara ise tekeri yerine takarak aracını güvenli bir yere çekip ifade vermek üzere bölge trafik müdürlüğüne götürüldü. Yetkililer, sürücülerin yola çıkmadan önce araçlarının tekerleklerini kontrol etmesi konusunda uyarılarda bulundu.