Tiyatroadam’dan 10. yılda oyunculuk atölyeleri!

Tiyatroadam, tecrübelerini oyunculuk atölyeleriyle gençlere aktarıyor.

Tiyatroadam grubunun yanı sıra alanında profesyonelleşmiş birçok ünlü isimden oluşan eğitim kadrosu ve geniş bir ders programıyla atölyeler,  yeni sezonda öğrencilerini bekliyor.

10 sezondur pek çok değerli tiyatro insanı ile yolları kesişen ve onlardan öğrendikleriyle sürekli gelişimi hedefleyen Tiyatroadam; deneyim ve dostlukları, oyunculuk atölyeleri aracılığıyla gençlere aktarıyor. Hem oyunların seçiminde hem de sahnelenmesinde bu kavramı önemseyen ve bu doğrultuda hareket eden Tiyatroadam, atölyelerini de “birliktelik”  kavramı çerçevesinde şekillendiriyor.

Tiyatroadam Atölye, oyunculuğun kendini tanıma yolculuğu da olduğunu, kendini tanımanın  ancak özüne dönerek, zaaflarını ve güçlü yönlerini keşfetmesiyle mümkün olacağının altını çiziyor. Her insanın içinde “az” ya da “çok” oyunculuk yeteneği olduğunu çünkü herkesin çocukken oyun oynadığını hatırlatıyor. Tiyatroadam Atölye’nin amaçlarından biri  tiyatronun özündeki  oyun oynama halini kullanarak, katılımcının kendine, yani çocuğa, yani oyuncuya ulaşmasını sağlamak.

Sahne, metin çözümleme, diksiyon, hareket, sahne eskrimi ve sahne müziği gibi eğitimleri içeren Tiyatroadam Atölye dersleri; 4’er aylık 2 dönemden oluşan kapsamlı bir eğitim içeriyor. Atölyenin eğitmenleri arasında Tiyatroadam ekibinden Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu’nun yanı sıra; Tiyatroadam ile bugüne kadar çalışmış ve farklı alanlarda eğitim almış Murat Karasu, Ümit Aydoğdu, Hazım Körmükçü, Sarp Akkaya, Emrah Eren, Çağrı Beklen, Gizem Bilgen gibi profesyoneller var.

Eğitimleri, hafta içi Salı-Perşembe günleri saat 19:00-22:00 arasında gerçekleştiren Tiyatroadam Atölye, hafta sonu ise Cumartesi-Pazar günleri saat 13:00-17:00 arasında eğitimlerine devam ediyor.