Tiyatroda perde ‘Komşu Köyün Delisi’ ile açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2012-2013 Tiyatro Sezonu, 'Komşu Köyün Delisi' isimli oyunla açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2012-2013 Tiyatro Sezonu, ‘Komşu Köyün Delisi’ isimli oyunla açıldı. Oyuna ilgi, büyük oldu.

Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunu, TRT’de yayımlanan Altı Mantı dizisinde Kayserili bir ailenin çocuğunu canlandıran tiyatrocu İnan Ulaş Torun’un yanı sıra çok sayıda tiyatrosever beğeniyle izledi. Yukarı Çavuldur Köyü muhtarının gazeteye “deli” ilanı vermesiyle başlayan olayları konu alan Üstün Dökmen’in kaleme aldığı 2 perdelik komedi oyunu, izleyicileri kahkahaya boğdu.

Komşu Köyün Delisi’ni büyük bir beğeniyle izleyen tiyatrocu İnan Ulaş Torun, oyunun ardından Kayseri’de kültür sanat alanındaki hareketliliğe dikkat çekerek “Kayseri’de hem tiyatroya olan ilgi büyük hem de destek büyük. Bu ikisi birlikte olunca zaten ortaya çok değerli bir şey çıkıyor. Zaten öğrendim ki burada Büyükşehir Belediyesi devlet desteksiz çok önemli projelere imza atmış. Hem de bu projeler çok büyük, Türkiye çapında projeler. Kayseri’de gördüklerim, beni hem şaşırttı hem de çok gururlandırdı” dedi.

Kayseri’de tiyatro alanında yapılan işlerin de büyüklüğüne dikkat çeken Torun, şöyle konuştu: “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz çoğu büyük ilimizde olmayan çok değerli bir proje yapmış. Yani belediye konservatuarı 5 bin gibi bir sayıda öğrenciyi her sene yetiştiriyor ve çok çeşitli oyunlar oynanıyor. İşte bu, tamam anlamıyla sanata ve sanatçıya verilen desteğin bir göstergesidir. Bugün Kayseri’de gördüklerim, beni gerçekten çok şaşırttı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki ile de tanışma fırsatı buldum. Kendisi çok tatlı bir insanmış. Zaten ancak Başkan Özhaseki gibi insanlar, sanatı bu kadar sevebilir ve her şeye el atmaya çalışabilir. Bugün gördüklerim karşısında hem çok şaşırdım hem de genç bir tiyatro sanatçısı olarak çok gururlandım. Kayseri meğerse sadece pastırma, mantısıyla adından söz ettiren bir şehir değil, başka türlü bir şehirmiş. Kayserili insanlar da yürekleri çok büyük insanlarmış. Zaten TRT’deki Altı Mantı dizisinde de Kayserili bir genci, oynuyorum. Artık fahri bir Kayserili oldum diyebilirim.”