TKB2L’de dörtlü finale çıkan takımlar belli oldu

Kadınlar İkinci Ligi'nde Optimum TED Ankara Kolejliler, Adana Büyükşehir Belediyesi AGİAD, Antakya Belediyesi ve Edremit Belediyesi TKBL'ye yükselmek için mücadele edecek.

Kadınlar İkinci Ligi’nde Optimum TED Ankara Kolejliler, Adana Büyükşehir Belediyesi AGİAD, Antakya Belediyesi ve Edremit Belediyesi TKBL’ye yükselmek için mücadele edecek.
    TKB2L’de play-off çeyrek mücadelesi tamamlanırken, 2-0’lık seriler sonucunda rakiplerini eleyen Optimum TED Ankara Kolejliler, Adana Büyükşehir Belediyesi AGİAD, Antakya Belediyesi ve Edremit Belediyesi dörtlü final vizesini aldılar.
    Bu 4 takım 3-5 Mayıs 2011 tarihleri arasında Çorum’da, 10-12 Mayıs 2011 tarihleri arasında ise Yozgat’ta karşı karşıya gelerek ilk iki sırada yer alabilmek için kıyasıya bir mücadelenin içerisine girecekler. Çift devreli lig usulüne göre oynanan maçların ardından puan cetvelinde ilk iki sırada yer alacak takımlar 2011-2012 sezonunda TKBL’ye yükselecekler.
    Optimum TED Ankara Kolejliler-Nesibe Aydın(2-0)
    Ligin yenilgi yüzü görmeyen tek takımı Optimum TED Ankara Kolejliler ile diğer bir Ankara takımı Nesibe Aydın play-off çeyrek final mücadelesinde birbirlerine rakip oldular. Başkent derbisinde rakibini ilk maçta 79-64 mağlup eden Optimum TED Ankara Kolejliler, 1-0’lık üstünlükle çıktığı ikinci maçı da 80- 61 kazandı.
    Bu galibiyetle seriyi 2-0’a taşıyan Kırmızı Lacivertliler, yenilmezlik unvanını korurken, dörtlü final biletini de almış oldu. Optimum TED Ankara Kolejliler’in Amerikalı oyuncusu Whitney Edwina Jones bu seride forma giymezken, oyuncunun dörtlü finallere yetişme olasılığının az gibi gözükse de durumu yapılacak son kontrollerinden sonra kesinleşecek.
    AGİAD-Canik Belediyesi (2-0)
    Kadınlar İkinci Ligi’nde Adana’yı temsil eden Adana Büyükşehir Belediyesi AGİAD, play-off çeyrek final ilk maçında deplasmanda 62-70 yendiği Canik Belediyesi’ni kendi seyircisi önünde de 70-59’luk skorla mağlup ederek seriyi 2-0 yaptı ve dörtlü final vizesini aldı.
    Çankaya Üniversitesi-Edremit Belediyesi (2-0)
    TKB2L’nin birinci lig tecrübesi olan temsilcisi Çankaya Belediyesi, Play-off Çeyrek Final mücadelesinde Edremit Belediyesi ile eşleşti. Ankara’da oynanan ilk maçı 66-73 kazanan Edremit Belediyesi, evinde de rakibini 84-70’lik skorla yenerek seride 2-0’lık üstünlüğü elde etti ve dörtlü finallere katılmaya hak kazandı.
    Antakya Belediyesi-İzmir Büyükşehir Belediyesi (2-0)
    Antakya Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında oynanan çeyrek final mücadelesinde ise ilk maçı Antakya temsilcisi 65-47 kazanarak 1-0’lık üstünlükle İzmir’e gitti. Serinin ikinci maçında uzun süre geride olan Antakya Belediyesi, son dakikalarda yaptığı etkili savunma sonucunda rakibini 2 sayı farkla 52-54 mağlup ederek 2-0’lık üstünlükle ismini dörtlü finale yazdırdı.
    Play-off Çeyrek Final 1. Maç Sonuçları
    Antakya Belediye-İzmir Büyükşehir Belediye: 65-47
    Optimum TED Ankara Kolejliler-Nesibe Aydın: 79-64
    Çankaya Üni-Edremit Belediye: 66-73
    Canik Belediye-Adana Büyükşehir Belediye AGİAD: 62-70
    
    Play-off Çeyrek Final 1. Maç Sonuçları
    İzmir Büyükşehir Belediye-Antakya Belediye: 52-54
    Nesibe Aydın- Optimum TED Ankara Kolejliler: 61-80
    Edremit Belediye-Çankaya Üniversitesi: 84-70
    Adana Büyükşehir Belediye AGİAD-Canik Belediye: 70-59