TKM’de müzik ziyafeti

Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü, dün akşam Tayyare Kültür Merkezi'nde konuk bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça'nın eserlerinin yer aldığı muhteşem bir konser verdi.

Konserin ikinci bölümünde ise Şef Salih Berkmen’in yönettiği konserde Büyükşehir Belediye Konservatuarının genç sanatçıları Serkan Gencer, Gözde Aydemir, Fenni Altınsoy, Suat Ayan, Ayşe Sağlam, Gökay Usludur, Fatma Yetiş, Ümit tok ve Nezihe Asil, konuk bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça’nın birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.
Çok sayıda seçkin davetli topluluğunun katıldığı gecede ısrarları kıramayarak sahneye çıkan Türk Sanat Müziği’nin yaşayan efsanesi ünlü bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, Bursalı sanatseverlere mini bir konser verdi. “Deli gönül, ben seni çekemem gönül” ve “Çıkar yücelerden seni seyrederim” adlı şarkıları söyleyen ünlü bestekar Alaeddin Yavaşça, “Bursa gibi sanata ve sanatçıya değer veren bir topluluk arasında olmak bana mutluluk verdi. Bu güzel koroyu ve dinleyenleri kırmam söz konusu bile olamaz. Öğrencilerim ve Türk Sanat Müziği’nin genç yeteneklerinin benim şarkılarını söylemezi bana ayrı bir has verdi. Büyükşehir Belediyesi’ne beni bu geceye davet ettiği için çok teşekkür ederim” diye konuştu. Renkli görüntülerin yaşandığı konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sabri Yalın, usta bestekara çiçek verirken, “Türk Sanat Müziği’nin yaşayan efsanesi Alaeddin Yavaşça’yı Bursa’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Yavaşça’nın besteleri, yaşam tarzı ve mütevazi kişiliği ile gençlere örnek oluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Türk Müziği’nin duayenlerini Bursa’da ağırlamaya devam edeceğiz. Amacımız, Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetlerin de en iyisini sunmak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sabri Yalın daha sonra Şef Erdinç