TMSF canlı yayın aracı satıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yarın silah ve canlı yayın araçları satışı gerçekleştirecek.

TMSF tarafından Balkaner ve Uzan ailelerinden haczedilen malvarlıkları arasında yer alan 8 adet çeşitli silah ve 147 adet hava tüpü TMSF Merkez Binası’nda ihaleye çıkarılacak. Çoğunluğu Balkaner Ailesi malvarlığı arasında yer alan ateşli silah ve mermilerin toplam muhammen bedelleri 6 bin 523 YTL 50 YKr.

Canlı Yayın Araçları ve Yayın Ses ve Işık Ekipmanları da TMSF Merkez Binasında açık artırma ve peşin para yoluyla yapılacak ihalede alıcı arayacak. Toplam muhammen bedeli 10 milyon 457 bin 117 YTL olan bin 417 adet yayın ses ve ışık ekipmanları ile toplam muhammen bedeli 58 bin YTL olan 5 adet canlı yayın aracı satışa sunulacak.

Menkuller, muhammen değerlerinin yüzde 75’inden az olmamak şartıyla en çok artırana ihale edilecek. Verilen bedelin muhammen değerin yüzde 75’inden az olması ya da hiç alıcı çıkmaması halinde ikinci satış 16 Mart 2006 Perşembe günü aynı yer ve aynı saatte yapılacak. Her iki artırmada menkullere alıcı çıkmazsa, 6 ay içerisinde pazarlıkla satışı yapılacak.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)’na devrolan banka borçlularından dolayı elde edilen ve 9 Şubat 2006 tarihinde düzenlenen ihalede satılamayan 120 gayrimenkulü de satışa sunulacak. Toplam muhammen bedelleri 26 milyon 680 bin 900 YTL’yi bulan gayrimenkullerde en yüksek muhammen bedel 3 milyon 400 bin YTL ile Muğla’da yer alan tatil köyüne ait. Teklif vermek isteyenler, ihalede satılmayan gayrimenkullerin listesine, teklif formu ve teminat mektubu örneğine www. tmsf.org.tr web adresinden ulaşabilecek.

Müzayede sırasında satışı gerçekleşmeyen gayrimenkullere 2 şekilde teklif verilebilecek. Turyap A.Ş aracılığıyla teklif verilecek gayrimenkulle ilgili olarak yer gösterme v.b. pazarlama hizmetlerinden yararlanılmak isteniyorsa 09 Mart 2006 tarihi mesai bitimine kadar teklif verilebilecek. Muhammen bedelden düşük olmamak şartıyla teklif veren isteklilerin teklifinin Fon Kurulu tarafından kabul edilmesi halinde Turyap A.Ş’ye yüzde 1,35 + KDV hizmet komisyonunun ödenmesi gerekiyor. Doğrudan TMSF aracılığı ile verilen tekliflerde ise isteklilere gayrimenkullerin gösterilmesi v.b. hizmetler verilemeyecek.

Her iki şekilde de muhammen bedel ve üzerinde teklif vermek isteyenler, gayrimenkul muhammen bedelinin yüzde 5’i kadar nakit teminatı T. İş Bankası Balmumcu şubesindeki 445220 numaralı TMSF hesabına yatıracaklar. Teminat dekontunu da forma ekleyerek TMSF Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı Büyükdere Cad. No : 143 Esentepe-İstanbul adresine ulaştırarak teklif verebilecek. Bankalar kanununa tabi Banka veya Katılım Bankaları tarafından düzenlenecek teminat mektupları da kabul edilebilecek.