TMSF Izmir TV’ye el koydu (2)

Tasarruf Mevduati Sigorta Fonu (TMSF), Izmir'de yerel yayin yapan Izmir TV ve FM Izmir 101 radyosunun da içinde bulundugu ÖZRT A.S.'ye el koydu.

El koyma islemi sirasinda kameralarin önüne geçen Izmir TV ve FM Izmir 101’in sahibi Ali Büge, olayin TMSF’nin daha önce el konulan EGS Bank’i sirketin hakim ortagi olarak görmesinden kaynaklandigini ifade etti. Büge, “TMSF, EGS Bank’in sirketimizin hakim ortagi oldugunu düsünüyor. Bundan dolayi el konuldu.” dedi.

Sirketi devralmalarindan önce televizyon kanalinin EGS Bank’tan kullandigi 305 bin dolarlik bir teminat mektubu bulundugunu, vecibeler yerine getirilmedigi için bu paranin 215 bin dolarlik kisminin Türk Telekom tarafindan kullanildigini aktaran Büge, “Paranin geri kalani da o günkü banka kanaliyla TMSF’ye intikal etmistir. Temsil ettigimiz kurumun, faizleriyle birlikte su anda 305 bin dolarlik borcu sözkonusu. Bu, eski yönetim tarafindan kullanilan bir teminat mektubundan kaynaklanan borçtur. Taksitlendirilip ödenmesinde herhangi bir sikinti yok. En kisa sürede ödeyip sirket yönetimini geri alacagiz.” diye konustu.

EGS Grubu’nun sirketle herhangi bir hakim ortakligi bulunmadigini da iddia eden Ali Büge, “Verecegimiz bilgilerle bu sirketin EGS’nin hakim ortagi olmadigini ortaya çikarmaliyiz. Umut ediyorum ki borcun ödenmesiyle en kisa sürede eski yönetim görevine dönecektir.” dedi.

TMSF 1. Tahsilat Dairesi yetkilileri ise, sirketin TMSF’ye 2.6 trilyon lira borcu bulundugunu söyledi.