Tofaş’tan istihdam atağı

Tofaş, önümüzdeki aydan itibaren Doblo hattında üçlü vardiyaya geçiyor.

Tofaş’tan yapılan açıklamada, artan Doblo üretimini karşılamak üzere Nisan ayından itibaren üçlü vardiyaya geçiş kararı alındığı belirtildi. Bu karar neticesinde Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 525 yeni işçinin istihdam edileceği vurgulandı. Bu kapsamda şu ana kadar 350 mavi yakalının işe giriş işlemleri tamamlandı ve eğitimlerine başlandı. Diğer 175 kişinin işe alımına ise önümüzdeki günlerde devam edilecek.

Üçlü vardiyaya geçme kararının, Fiat’ın özellikle Bursa fabrikasında üretilen Fiat Doblo’nun, hem iç pazarda hem de ihracatta yüksek rakamlara ulaşması sonucunda alındığı ifade edildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi, “2000 yılından bu yana sınıfında Türkiye’nin en çok satan ticari aracı olan ve 2006 Yılının Ticari Aracı seçilen Fiat Doblo, 2005 yılında dış piyasada 73 bin 469 ve iç piyasada 38 bin 509 adet olmak üzere toplam 111 bin 978 adet satıldı. Özellikle dış piyasadan gelen yeni talepler üretimin üçlü vardiyaya geçerek sürdürülmesini ve 525 yeni işçi alınması imkanını oluşturmuştur.”