TOKİ 2007’ye kadar 250 bin ev yapacak

Dar gelirlilere yönelik konut edindirme çalışmalarını hızlandıran AK Parti, 2007 sonuna kadar kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleriyle 250 bin yeni konuta başlanması için TOKİ'ye belediyelerle işbirliği yapmasını istedi.

AK Parti Isparta milletvekili Recep Özel tarafından açıklanan çalışmaya göre, TOKİ 250 bin yeni konutluk plan hazırladı. Buna göre kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleri kapsamında 2007 sonuna kadar yeni konutlar inşa edilecek. Çok eski binaların ve gecekonduların yerine arsa sahiplerine kat verilerek yeni binalar dikilecek. Bu sayede hem şehirlerin eski binalardan ve gecekondulardan arındırılması sağlanacak hem de dar gelirli birçok aile hayallerindeki evlere sahip olacak.

Millletvekili Özel, TOKİ’nin özellikle alt gelir grubuna ve yoksullara yönelik sosyal konut projelerine önem verdiğini açıkladı. Son haftalarda gündemi oldukça meşgul eden Hz. Muhammed’in karikatürleriyle ilgili bir açıklama yapan Isparta milletvekili Özel, yayın yoluyla yapılan hakaretleri ve bunun neticesinde büyükelçiliklerin kundaklanmasını kınadığını açıkladı. Trabzon’da bir İtalyan rahibin öldürülmesine değinen Özel, dünyada ve Türkiye’de yapılan provokatif hareketlere karşı insanlığı sevgide, barışta ve kardeşlikte buluşmaya davet etti. Özel, İslam dininde ayrı bir yeri olan aşure gününü hayırlara vesile olmasını diledi.