TOKİ’den ev alanlara müjde!

TOKİ borcunu kapatmak isteyenlere özel kredi imkanı sağlıyor.

2008 yılı sonuna kadar satışları gerçekleştirilmiş konut ve işyerleri için, 22 Mart – 19 Nisan 2010 tarihleri arasında düzenlenecek indirim kampanyasında borcunu peşin olarak kapatmak isteyenlere peşin ödemede yüzde 20, üç taksitte ödemek isteyenlere yüzde 17 oranında indirim yapılacak. Kampanyaya destek veren 9 ayrı banka, borcunu kapatmak isteyen konut ve işyeri alıcıları için özel koşullu konut kredisi imkanı sağlıyor.

Bu kampanyada bankalar tarafından sadece TOKİ alıcılarına sunulan, 12 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçenekleri ve piyasa koşullarına göre çok avantajlı faiz oranları sayesinde hak sahipleri hem borcunu kapatabilecek hem de uygun geri ödeme imkanına sahip olacak.

Borçlarını erken kapatmak isteyen alıcılar, 22 Mart-19 Nisan 2010 tarihleri arasında satışa aracılık eden kendi bankaları ile TOKİ ile protokol imzalayan; Deniz Bank, Finans Bank, ING Bank (eski Oyakbank) (sadece kendi aracılık ettiği konut satışları için), Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank ile Yapı ve Kredi Bankası’na başvurabilecek. Kampanyadaki konut kredisi detaylarını öğrenmek isteyenler TOKİ’nin “www.toki.gov.tr” internet adresinden bilgi alabilirlecek.