Topbaş: Beceriksiz muhalefet belediyeleri ortaya bahane koyabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başarı gösteremeyen muhalefet belediyelerinin bahane ortaya koyabileceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başarı gösteremeyen muhalefet belediyelerinin bahane ortaya koyabileceklerini söyledi. Topbaş, “Belediye olarak kendi has akçemizden, kasamızdan bu yatırımları yapıyoruz ağırlıklı olarak. Muhalefet belediyeleri, beceriksizliklerinin ve başarısızlıklarının sonucunu iktidar partisinden olmayışları şeklinde vatandaşlara empoze etmeye çalışıyorlar.” dedi.

Kadir Topbaş, Maltepe sahilinde düzenlenen 100 yeni otobüsün hizmete alım törenine katıldı. Topbaş, ilerleyen günlerde de yeni otobüslerin hizmete alınacağını, eski otobüslerin de yenileneceğini belirtti.

Törende açıklamalarda bulunan Topbaş, “Başarı gösteremeyenler, bahane ve gerekçe ortaya koyabilirler. İBB olarak kendi has akçemizden, kasamızdan bu yatırımları yapıyoruz ağırlıklı olarak. Muhalefet belediyeleri, beceriksizliklerinin ve başarısızlıklarının sonucunu iktidar partisinden olmayışları şeklinde vatandaşlara empoze etmeye çalışıyorlar. Bugün İzmir ne alıyorsa kişi başına İstanbul da onu alıyor. Antalya ne alıyorsa İstanbul da onu alıyor. Sayın Başbakanımızın adalet anlayışında asla kayırma yoktur.” ifadelerini kullandı.

Seçim döneminde iktidarın önüne muhalefetin dosya koyduğunu belirten Topbaş, “Seçimde yine önümüze gelecek, dosyalar gösterdiler. ‘Başkan bu nedir, açıkla yoksa ben açıklayacağım’ diye. Seçim kampanyasını bitirdiler. Bazı iftiralar, mahkemeler, hepsinden beraat ettik. Birkaç tanesi devam ediyor. O davalardan bize dava açanlara karşı manevi tazminat davası açtık. İki tanesini kazandık, onlardan para geliyor. Onunla ne yapacağımı daha sonra söyleyeceğim. Muhalefet, Ankara ve Kayseri’de yapılan bu iftiraların bedelini ödedi. Bunun bedelini ödedi. Biz de bedelini ödeteceğiz.” şeklinde konuştu.

Topbaş, konuşmaların ardından kurdele kesimini gerçekleştirdi. Daha sonra Topbaş, yeni hizmete alınan otobüslerden birinin şoför koltuğuna geçerek otobüsü sürdü.