Topkapı Sarayı’nda büyük çatışma

Kurtuluş Savaşı’nı konu alan "Son Osmanlı Yandım Ali" filminin çekimleri sürüyor.

Suat Yalaz’ın yarattığı çizgi kahraman “Son Osmanlı Yandım Ali”nin film versiyonunun çekimleri devam ediyor. 1918 yılında İstanbul’un işgali sırasında donanmadan terhis edilen bahriye çavuşu Yandım Ali’nin, Atatürk’le yolunun kesişmesiyle başlayan Kurtuluş Savaşı macerasını konu alan filmin setinde önceki gün yine heyecan vardı.

Mustafa Şevki Doğan’ın yönettiği, Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere’nin başrolleri paylaştığı filmin ekibi önceki akşam Topkapı Sarayı’ndaydı… İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Yandım Ali’nin İngiliz askerleriyle çatışmaya girdiği sahnelerin çekimleri, sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Çekimlerde Kenan İmirzalıoğlu’na yaklaşık 200 kişilik figüran ekibi eşlik etti.

Anlaşarak ayrıldık

Kenan İmirzalıoğlu, “Son Osmanlı Yandım Ali”deki rol arkadaşı Ukrayna Güzellik Kraliçesi Anna Babkova ile verdiği samimi pozların, iki yıldır birlikte olduğu Zeynap Beşerler’le ayrılmasına yol açtığı şeklindeki iddialara yanıt verdi. İmirzalıoğlu, “Zeynep’le çok güzel bir beraberlik yaşadık. Ancak son zamanlarda bir uyuşmasızlık söz konusuydu. Bu uyuşmazlıktan dolayı oturup konuştuk ve anlaşarak ayrıldık. Ayrılmamızın nedeni aldatma ya da kıskançlık değil” dedi.