Topladiklari kagitlarla okullarina kütüphane kuracaklar

SAMSUN - Samsun'un Çarsamba ilçesinde Ali Fuat Basgil Anadolu Lisesi ögrencileri okullarinda kütüphane olusturabilmek için 'kagit toplama kampanyasi' baslatti.

“Tüm eksikliklerimizi bu sekilde karsilayamasak da daha farkli çalismalarla hedefimize ulasacagiz” diyen ögrenciler çalismalardan memnun olduklarini, bu kampanyanin kendileri için farkli bir deneyim oldugunu belirtti.

Okulun Kurucu Müdürü Irfan Göz de yeni bir okul olmalari nedeniyle degisik eksikliklerinin oldugunu belirterek, “Bu kampanya ile hem ögrencilerimizin okula bir katkilari oluyor hem de onlar kampanya süresince degisik kisilerle diyaloga geçtiklerinden dolayi hayati daha iyi tanima firsati buluyorlar.” dedi.

Kampanyanin en önemli hedefinin ‘ögrenciyi sosyalestirmek’ oldugunu özellikle ifade eden Göz, okula ve ülke ekonomisine katki bulunmanin, diger ögrencilere örnek olmanin ve farkli bir aktivitede görev almanin ögrencilerin diger önemli kazanimlari oldugunu vurguladi.

Okulun 150 ögrencisi bulundugunu, egitim ögretime devam ettikleri ortamin geçici bir ortam oldugunu belirten Göz sözlerini söyle tamamladi: “Bu sartlarda ögrencilerle bir seyler yapabilmek çok önemli. Ögrenciler üzerine düseni yapiyor, yapmaya da devam edecek. Bizler de buradan farkli dersler çikararak eksikliklerimizi tamamlamaya çalisacagiz.”