Toplumdaki polis imaji etkinliklerle daha güzellesecek

Isparta Emniyet Müdürlügü, toplum destekli polis uygulamasi kapsaminda huzurevi sakinlerini, yurtta kalan çocuklari ve sehit ailelerinin çocuklarina AFM'de sinema keyfi yasatti.

Toplum destekli polis kampanyasi çerçevesinde emniyetin sadece asayis görevi degil ayni zamanda sosyal ve kültürel etkinliklere de yer verdigini ifade eden Emniyet Müdürü Seyhan, toplumdaki polis imajini daha güzel hale getirmek için bu tür faaliyetlere yer verdiklerini kaydetti. Vatandaslardan emniyetin uyarilarini dikkate alarak kendilerine inanmalarini isteyen Seyhan, “Art niyetli kisilerle mücadelemiz sürecek. Polis artik önleyici zabita olarak görev yapiyor. Tek basimiza suçlularla mücadele etmemiz mümkün degil. Herkesin mücadelede katkisini bekliyoruz.” dedi.

Suç ve suçlularla mücadele kapsaminda mahallelerde baslatilan düdük uygulamasi seklinde baslatilan sesli ikaz sisteminden sonra simdi de sok saatlerde araç ve kimlik sorgulamasi yapilmaya baslandigini haber veren Seyhan, “Ekipler gece yarisi projektörle mahalleleri degisik saatlerde kontrol edecek. Vatandaslardan suçlularla mücadelede destek bekliyoruz.” diye konustu.