Topuz Kayseri’de kaldı

Kayserispor yönetimi, Süper Lig'de transferi en çok konuşulan futbolculardan Mehmet Topuz'un sözleşmesinin uzatıldığını açıkladı.

Takım kaptanı Mehmet Topuz, kulüp tesislerinde yöneticiler Şaban Miraboğlu ve Şahin Akarsu ve kulüp genel menajeri Süleyman Hurma ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Kayserispor’da kalmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Takımı ile birlikte büyük başarılara imza attığını ve takımına nankörlük yapmadığını belirten Topuz, “Ben Kayserispor’da Mehmet Topuz oldum. Buradan milli takıma seçildim. Arkadaşlarımla birlikte başarılara imza attım. Takımıma nankörlük etmedim, bundan sonra da etmeyeceğim. Kayseri’yi ve Kayserispor’u çok seviyorum. Burada olmaktan mutluyum” diye konuştu.

Genel menajer Süleyman Hurma da, Mehmet Topuz’un 31 Mayıs 2009’a kadar olan sözleşmesini 2010 yılına kadar bir yıl daha uzattıklarını açıkladı.

Kaptanlarını bırakmak istemediklerini, Topuz’un da kendilerini anlayışla karşıladığını ifade eden Hurma, şunları söyledi: “Kaptanımıza Real Madrid bile istese kendisinden ayrılmak istemediğimizi söyledik. Ligde transferi en çok konuşulan futbolculardan biri olan Topuz’un sözleşmesini bir yıl daha uzattık. Daha iyi bir takım olup Avrupa’da ülkemizi daha iyi temsil etmek, ligde daha başarılı sonuçlar almak istiyoruz. Kayserispor büyük bir takım, bizden oyuncu almak zor.”

GÖKHAN ÜNAL’IN DURUMU

Transferi en çok konuşulan futbolculardan biri olan Gökhan Ünal’ın durumunda bir değişiklik olmadığını da belirten Hurma, Ünal için şu ana kadar kendilerine bir teklif gelmediğini bildirdi.

Gökhan Ünal’ı Galatasaray’a satmama konusundaki kararlılıklarının sürdüğünü vurgulayan Hurma, şöyle konuştu: “Gökhan, Kayserispor’da gol kralı olmuş, takıma çok büyük katkılar sağlamış bir futbolcumuzdur. Ancak, kafasının biraz karıştığını düşünüyoruz. Gitmek istediği takım olursa teklifleri değerlendireceğiz. Şu ana kadar bize gelmiş resmi bir teklif yok. İlk tercihimiz oyuncumuzun Kayserispor’da kalmasından yana. Galatasaray’ın futbolcumuzun kafasını karıştırdığı kanaatindeyiz. Bu nedenle oyuncumuzu Galatasaray’a vermeme konusundaki kararlılığımız sürüyor. Kadromuzu korumak istiyoruz. Sürekli sirkülasyondan yana değiliz, istikrardan yanayız.”

Transfer çalışmalarının sürdüğünü, çok iyi 1 veya 2 futbolcu daha almayı planladıklarını kaydeden Hurma, Kayserispor’un Türk futbolunda değişen bir değer olduğunu, para için oyuncu satmayacaklarını, kadrolarını koruyup daha da güçlendireceklerini anlattı.