Tören için hazırlıklar tamamlandı

Silahlı saldırı sonucu öldürülen Gazeteci Hrant Dink için Agos Gazetesi önünde yapılacak töreni nedeniyle gazete önünde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubunun takip edeceği tören nedeniyle Halasgargazi Caddesi her iki yönde de trafiğe kapatıldı.
Sabah saatlerinden itibaren gazete önüne gelen vatandaşlar, Agos Gazetesi girişine karanfiller bıraktı. Bazı sanatçıların da erken saatlerden itibaren gazete önüne geldikleri görüldü. Saat 11.00’de Dink için düzenlenecek tören nedeniyle gazete binası önünde yoğun güvenlik önlemi alınarak törenin başlaması için hazırlıklar tamamlandı. Erken saatlerden itibaren gazete önünde toplanmaya başlayan vatandaşlardan bazılarının gazete girişine çiçek bıraktıkları ve ağladıkları görüldü. Binaya giriş çıkışların rahat yapılabilmesi için gazete çalışanlarından tarafından koridor oluşturuldu. Cadde üzerinde barikat kuran polis ekipleri, güvenlik önlemi aldı. Çevre illerden de takviye polis ekipleri güzergah üzerindeki yerlerini aldı. Gazetenin karşı tarafından bulunan kaldırım canlı yayın araçları ile tamamen kapatıldı. Basın mensuplarının rahat görüntü alabilmeleri için platform kuruldu.

Bu arada, erken saatlerden itibaren sanatçı Edip Akbayram ile Yavuz Bingöl de Agos Gazetesi önüne geldi.