Tornavidalı kadın hırsızlar yakalandı

Gündüz vakti siteye girerek hırsızlık yapmaya çalışan tornavidalı kadın hırsızlar polis tarafından yakalandı.

Yakalanan kadınlar bilgilerine başvurulduktan sonra Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

Antalya’nın Meltem Mahallesi’nde bulunan Tokat Sitesi’nde bulunan evlere, güpegündüz hırsızlık yapmaya çalışan Meryem Aksu ve C.A isimli kadınlar çevreden gören vatandaşların ihbarı sonucu polis tarafından yakalandı.

Yakalanan kadınların genellikle kapıların göbeğini tornavida ile kırarak içeri girdikleri tespit edildi. Alınan bilgiye göre; Meryem Aksu ve C.A isimli kadınlar Tokat Sitesi içinde bulunan bir dairenin kapı göbeğini kırarak içeri girmek istedi.

Hırsızlık yapmaya çalışan kadınları fark eden site sakinleri polis aradı. Hemen olay yerine gelen polis ekipleri 2 kadını suçüstü yakaladı. Yakalanan kadınlar polislere girmek istedikleri dairede oturduklarını söyleyerek kurtulmaya çalıştı, ama polisleri kandıramadı.

Kadınların üzerlerinde yapılan kontrollerde kapıların göbeklerini patlatmada kullandıkları 2 tornavida, 4 cep telefonu, 520 YTL ve 400 Dolar para bulundu. Kadınların, malzemeleri iç çamaşırının içine sakladıklarını gören polis ise şaşkınlığını gizleyemedi.

Ele geçirilen para tornavida ve cep telefonu adli emanete teslim edilirken, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne getirilen Meryem Aksu ve C.A isimli kadınlar bilgilerine başvurulduktan sonra Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

Yapılan araştırma sonucunda C.A isimli kadının Kayseri ilinden 8 yarı hırsızlık olayından sabıkalı olduğu, Meryem Aksu isimli kadının ise herhangi bir kaydının bulunmadığı tespit edildi.