Torun sahibi olmak için kızına böbreğini verdi

İki yıldır böbrek yetmezliği sebebiyle diyalize girdiği için ikinci defa çocuk doğurması doktorlar tarafından yasaklanan Sevim Sel (33), annesi Hacer Toy'un böbreğiyle dileğini gerçekleştirebilecek.

Yedi yaşında bir kız çocuğu annesi olan Sevim Sel, iki yıl önce böbrek yetmezliği sebebiyle diyalize girmeye başladı. İkinci bir çocuk sahibi olmak isteyen Sel, diyalize girdiği için bunun uygun olmadığını öğrenince üzüntüye boğuldu.

Kadavradan bir yıldır böbrek bekleyen Sel’in çocuk hasretini gidermek için kızına böbreğini veren Hacer Toy, “Kızım için böbreğim feda olsun. Böbrek bulunamayınca hiç düşünmeden vermeyi kabul ettim. İkinci çocuğuna sahip olmak isterken hastalığı ortaya çıktı, çok üzüldük. Kızım ikinci bir çocuk sahibi olma mutluluğunu, torunum da kardeş duygusunu yaşasın istiyorum.” şeklinde konuştu.

Anne ve kızını ameliyata alan Doç. Dr. Alp Gürkan, Opr. Dr. Serdar Kaçar, Opr. Dr. Can Varılsüha, Opr. Dr. Cezmi Karaca ve ekibi, ameliyatın başarıyla geçtiğini açıkladı. Doç. Dr. Gürkan, bir hafta içinde anne ve kızın sağlığına kavuşacağını söyledi.