Toskay’dan dehşete düşüren sözler!

Tunca Toskay, Alanya'nın İncekum Beldesi'ne öyle laflar etti ki, duyanlar kulaklarına inanamadı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim isteyenleri vatan haini ilan ettiğini belirterek, “Eğer sen seçim isteyene vatan haini dersen o zaman seni ancak darbeyle değiştirirler. O zaman da kızıyorsun bağırıyorsun darbe var diye. Ne yapacağız senle biz?” dedi.

Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı İncekum beldesinde yeni imar planı yapılan yerlerin tapu dağıtım törenine katılan MHP’li Tunca Toskay, hükümetin başta dış politika olmak üzere icraatlarını eleştirdi. Türkiye’de bu günlerde değişik konularda gerginlik meydana geldiğini ifade eden Toskay, gerçek sorunların tartışılamadığına dikkat çekti. Seçim istediklerinde Başbakan Erdoğan’ın , ‘Seçim isteyenler vatan haini’ dediğini hatırlatan Toskay, “Demokrasilerde iktidar seçimle değişir. İşler kötü giderse muhalefet seçim yapılmasını ister. ‘Türkiye’yi yönetemiyorsun sen git ben daha iyisini yapacağım’ der. Eğer sen seçim isteyene vatan haini dersen o zaman seni ancak darbeyle değiştirirler. O zaman da kızıyorsun bağırıyorsun darbe var diye. Ne yapacağız senle biz. Korkunun ölüme faydası yok. Bu sene son baharda bu seçim olacak. Onlar da boyunun ölçüsünü alacaklar.” diye konuştu.

Hükümetin dış politikada başarısız olduğunu ileri süren Toskay şöyle devam etti: “Ermenistan, ‘Dedelerimizi sizin dedeleriniz kesti soyumuzu kurutmaya kalktı’ diyor bize hakaret ediyor. Hiçbir şey yapılmıyor. Doğu illerimize batı Ermenistan olarak kabul ediyorlar. Yani bizim doğudaki sınırlarımızı kabul etmeyip Ermenistan’ın batısı olarak görüyorlar.” Hükümetin açılım politikasını da eleştiren Toskay, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Bir açılım meselesi başladı. Açıla açıla açık denizde boğacaklar Türkiye’yi. Türkiye’yi açılım maçılım diyerek de böldürtmeyiz böldürtmeyeceğiz.”

Daha sonra vatandaşların tapularını veren Toskay, Konaklı Ümit Altay Otelcilik Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde de çiftçi ve iş adamlarıyla toplantı yaptı. Toplantıda ekonomik gelişmeler ve MHP’nin politikaları anlatıldı.