Tosunlar kaçtı polis kovaladı

Kocaeli'nde TEM otoyoluna çıkan iki tosun uzun süre trafiğin aksamasına neden olurken, tosunları otoyoldan uzaklaştırmaya çalışan trafik polisleri zor anlar yaşadı.

Edinilen bilgiye göre olay, TEM Otoyolu Dilovası mevkii İstanbul istikametinde meydana geldi. Yol kenarındaki arazide başıboş otlamaya bırakılan iki tosun, bariyerlerin bulunmadığı bir bölümden geçerek kendilerini süratli bir şekilde akan trafiğin ortasında buldu. Yoldan hızla seyreden sürücüler, otoyolun ortasında tosunları görünce şaşkına döndü. Trafiği tehlikeye sokan başıboş hayvanlara çarpmamak için büyük çaba sarf eden sürücüler, hemen durumu polise bildirdi.

Kısa süre içinde tosunların bulunduğu bölgeye gelen trafik ekipleri, hemen operasyona başladı. Polis otosundan inen bir memur tosunları yaya olarak kovalamaya başlarken, diğer polis memuru da polis otosu ile arkadaşına kovalamacada yardımcı oldu. Kovalamaca sürerken, iyice yavaşlayan trafikte biriken çok sayıda aracın tosunların peşinde koşuşturan polisleri takip etmesi ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Tosunları yaya olarak kovalmaktan yorgun düşen polis memurunun dinlenmek için zaman zaman polis otosuna bindiği görüldü.

Yaşanan yarım saatlik kovalamacada polis memurları tosunları otoyolun kenarında yine bariyerlerinin olmadığı bir bölüme sürmeyi başarırken, tıkanan trafik de normale döndü.