TPB soykırım iddiaları konusunda sempozyum düzenleyecek

Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Başkanı Hasan Korkmazcan, 7 Nisan tarihinde 'Küresel terör' konulu bir sempozyum düzenleyeceklerini söyledi.

TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen Hasan Korkmazcan, emperyalizmin Türk milletine karşı 20. yüzyılda kullandığı araçlar ile 21. yüzyılda kullandığı araçların aynı olduğunu belirterek, bu araçlardan en önemlisinin Ermeni terörü olduğunu kaydetti.

Ermeni teröristlerin eylemlerini lobicilik faaliyetlerine kaydırdığını vurgulayan Korkmazcan, soykırım iftiraları ile Nevruz’un ayrılıkçı terör çetesinin malzemesi haline gelmesinde, emperyalistlerin kanlı parmaklarının olduğunu söyledi.

Türk Parlamenterler Birliği’nin ABD Başkanı’na, ABD Parlamentosu ve AB Parlamentosu üyelerine tek tek, sözde soykırım iddialarının terörü teşvik eden en önemli uluslararası faaliyetlerden biri olduğunu duyurduklarını anlatan Korkmazcan, Türk Parlamenterler Birliği olarak bugün de Bulgaristan Parlamentosu üyelerine birer mektup göndererek, soykırım iddiaları hakkında aydılatacaklarını belirtti.

Türk Parlamenterler Birliği olarak 7 Nisan tarihinde ‘Küresel terör’ konulu bir sempozyum düzenleyeceklerini ifade eden Hasan Kormazcan, benzer etkinliklerin, Avrupa Eski Parlamenterler Federasyonu’na bağlı ondan fazla ülkede TPB’nin önerisi ile gerçekleştirileceğini duyurdu.

7 Nisan’daki sempozyuma kadar soykırım iddiasını seslendirenlerden kanıt beklediklerini dile getiren Korkmazcan, “İftira korosuna katılanlar, iddialarını kanıtlayacak veya özür dileyeceklerdir” dedi.

Sempozyumda bilim adamlarına ve siyasi parti temsilcilerine yer vereceklerini ifade eden Hasan Kormazcan, soykırım iddialarını savunanları davet etmeyeceklerini ancak, katılmak isteyenlere de yer vereceklerini ifade etti.

Hasan Korkmazcan, sempozyumdaki tartışmaların herkese açık alacağını kaydetti.