‘Trabzon çete ve mafya şehri olamaz’

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafız Özak, Trabzon'un kültür kenti olduğunu belirterek, "Bundan sonra adının çete ve mafyayla anılmasını istemiyoruz." dedi.

Ziyaretin ardından sanatçı Yağmurdereli dizi çekiminin yapıldığı Çaykara’nın turistik beldesi olan Uzungöl’e hareket ederken, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafız Özak ise, ilçe ziyaretlerinde bulunup, Dernekpazarı AK Parti ilçe kongresine katıldı.

Köprübaşı ilçesine bağlı Beşköy Beldesi’nde meydana gelen heyelanda zarar görenler için Sürmene’de yapımı devam eden afet konutlarını inceleyen Bakan Özak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Partisinin Dernekpazarı ilçe kongresinde konuşan Özak, Trabzon’da son aylarda meydana gelen asayiş olaylarına değindi.

Trabzon’un tarih ve kültür şehri olduğunu bundan böyle çete ve mafya ile anılmaması gerektiğini ifade eden Özak, geçtiğimiz hafta Türkiye’yi ziyaret eden ve bir anda ülke gündemine oturan Hamas lideri Halit Meşal’le ilgili açıklama da bulundu. Özak, “Hamas’a terör örgütü olarak bakmamalıyız. Çünkü onlar Filistin’de yapılan demokratik bir seçimle seçimi kazandılar. Biz onlara silahı şiddeti bırakarak uzlaşmayı, demokrasiyi önerdik. Halit Meşal’in Türkiye ziyareti normal karşılamalıyız. Çünkü İslam Örgütünün lideri Türk’tür. Her geçen gün bu örgüt içersindeki ağırlığımız artmaktadır.” diye konuştu.

Bakan Özak, daha sonra, kongreye katılan vatandaşların sıkıntılarını dinledi.