Trabzon kara teslim oldu

Trabzon'a yılın ilk karı yağdı.

‘Sibirya Soğuğu’ olarak bilinen ve yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde de etkili oldu.Trabzon’un ilçe ve köylerinde dün sabahtan beri etkili olan kar yağışı, gece geç saatlerden itibaren şehir merkezinde de etkisini gösterdi. Şehir tamamen karla kaplanırken, kar kalınlığının sahilde 20 santimetre, yüksek kesimlerde ise bir metreyi aştığı belirtildi.
Kar yağışı nedeniyle dün akşamdan itibaren rötarlı yapılan uçak seferleri bugün 4 saat gecikmeyle yapıldı. Havalanı pisti tamamen karla kaplanırken, kar temizleme çalışmaları sonrası ilk sefer yapıldı.
Turizmin gözde mekanlarından Uzungöl Beldesi’nde de kar kalınlığının 1 metreyi aştığı, gölün tamamen buzla kaplandığı bildirildi.
Öte yandan, Trabzon’a bağlı köy yolları tatamen ulaşıma kapanırken, sabah başlayan kar temizleme çalışması sonucu 481 köy yolundan 40’ının ulaşıma açıldığı bildirildi.
İl Özel İdaresi İmar Müdürü Kamuran Sadıklar, 50 kar açma iş makinesi, 65 personel ve 5 teknik elamanla köy yollarında kar temizleme çalışmasının sürdüğünü belirterek, sabah saat 10 itibariyle toplam 481 köy yolundan 40 tanesinin ulaşıma açıldığını, kalan 441 köy yolu için de çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.