Trabzon’da çikan yangin korkuttu

Trabzon'un Yenicuma Mahallesi'nde eski bir evde çikan ve daha sonra yan binaya siçrayan yanginda üç ögrenci zehirlenerek hastaneye kaldirildi.

Trabzon’da bu aksam çikan yangin korkulu anlarin yasanmasina neden oldu. Yenicuma Mahallesi Bayram Sokak’ta bos bir binada henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayi yangin çikti. Binanin ahsap olmasi nedeniyle yangin bir anda büyüdü ve bitisikteki 7 katli binaya siçradi. Yangin nedeniyle bir çok kattaki daireler zarar görürken, binada duman altinda kaldi. Itfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangina müdahalede bulunmaya basladi. Çevre sakinlerinin de itfaiye ekiplerinin söndürme çalismalarina yardimda bulundu.

Yanginin etkili oldugu binanin 5. katinda 3 kiz ögrencisin kaldigi haberi üzerine itfaiye ekipleri harekete geçti. Ögrencilerin kaldigi daireye çikan ve zili çalan ekipler, uyku halindeki ögrencileri uyandirarak yasanmasi muhtemel büyük bir facianin önüne geçti. Dumandan etkilendikleri gözlenen 3 kiz ögrenci, daha sonra ambulansla hastaneye kaldirildi. Ögrencilerin saglik durumlarinin iyi oldugu belirtildi.

Yanginin siçradigi eski bir baska binada da kalan yasli bir kadinin evinden disari çikmak istememesi itfaiye ekiplerine zor anlar yasatti. Vatandaslarinda çabasiyla ikna olan yasli kadin evini terk ederken, yanginda uzun ugraslar sonucu söndürüldü.

Yanginla ilgili sorusturmanin sürdügü belirtildi.