Trabzon’daki kazada hayatını kaybeden 4 kişi toprağa verildi

Trabzon'da dün meydana gelen kazada hayatını kaybeden 4 kişi, Rize merkez Sahil Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Dün Trabzon’un Pelitli beldesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden bir minibüsün, kaldırımda bekleyen insanların arasına dalması sonucu meydana gelen kazada Aysel Özer (56), Şehriye Karaoğlu (46), Fırkat (75) ve Ali İbuk (70) hayatını kaybetmişti. Elim kazada hayatını kaybeden 4 kişi için Rize merkez Sahil Camii’nde toplu cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Rize İl Müftüsü Zeki Sayar başta olmak üzere hayatını kaybedenlerin cenaze yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kazada ölen 4 kişi için öğle namazının ardından teker teker cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazının ardından Fırkat ve Ali İbuk’un naaşları Güneysu ilçesi Dumankaya Köyü’nde, Aysel Özer’in cenazesi İkizdere ilçesinde, Şehriye Karaoğlu’nun cenazesi de Çayeli ilçesi Çataklıhoca Köyü’nde dualar ve göz yaşları arasında toprağa verildi.

Sahil Camii’ndeki cenaze namazı sırasında birçok vatandaş gözyaşlarını tutamadı. Kazada hayatını kaybeden, Şehriye Karaoğlu’nun kızı annesinin naaşının ardından, “Gözün aydın anne. Babama kavuştun.” diye ağıt yaktı. Şehriye Karaoğlu’nun eşi Mehmet Zeki Karaoğlu’nun Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yaparken görevi başında vurularak şehit olduğu belirtildi.