Trabzon’dan Elazığ’a yardım eli

Trabzon Belediyesi, Elazığ'da TOKİ tarafından yaptırılacak iki konutu depremzedelere hediye edecek.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili olarak Belediye Meclis Salonu’nda, Türk Kızılayı Trabzon Şube Başkanı Fuat Adıgüzel ve başkan yardımcılarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi.

Gümrükçüoğlu, belediye olarak Meydan Parkı’nda bir merkez oluşturduklarını, burada Trabzon halkının bağışlayacağı çocuk, bebek, erişkin, bayan ve erkek giyim eşyalarını Elazığ’a acilen ulaştırmak amacı ile bir kampanya başlattıklarını söyledi.

Toplanan eşyaları Türk Kızılayı Trabzon Şube Başkanı Adıgüzel ile birlikte Elazığ’daki vatandaşlara ulaştıracaklarını belirten Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, şöyle devam etti:

”Ayrıca TOKİ, hemen olay yerine intikal ederek yurttaşlarımızın sağlıklı ve daha iyi konutlar edinebilmesi için proje çalışması başlatmış bulunmakta. Biz Trabzon Belediyesi olarak, bu proje kapsamında yapacakları konutların ikisini yine onların belirleyeceği esaslarla hak sahibi olacak iki aileye hediye etme kararı almış bulunmaktayız. Trabzon olarak tüm yüreğimizle Elazığ’daki kardeşlerimizin yanındayız.”

Gümrükçüoğlu, depremde ölen annesi ile babaannesi arasında kalan ve babası tarafından enkazdan çıkarılan Helin bebeğin, yaşanan acıları az da olsa hafiflettiğini ifade ederek, ”Helin bebeğin yaşaması, acıları biraz olsun serinletmiştir. Ona buradan sevgilerimizi gönderiyoruz. Hazırladığımız bebek bohçasını da yine Türk Kızılayı Trabzon Şubesi aracılığıyla kendisine gönderiyoruz” dedi.

Türk Kızılayı Trabzon Şube Başkanı Fuat Adıgüzel de Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederek, ”Kızılay olarak depremde gereken bütün adımları anında atıyoruz. Trabzon Belediyemizin bu ulvi hareketi de takdire şayandır. Sayın belediye başkanımızı bu davranışından ötürü kutluyor ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.