Trabzonspor – Galatasaray maçında gol yok (ilk yarı)

Stat: Hüseyin Avni Aker
Hakemler: Bülent Demirlek, Cemal Gemici, Erhan Sönmez

Trabzonspor: Tolga, Tayfun, Stepanov, Fatih Akyel, Lee Yong, Hüseyin, Ferhat, Gökdeniz, Djokaj, Szymkowiak, Fatih Tekke.

Galatasaray: Mondragon, Sabri, Tomas, Song, Orhan Ak, Hasan Şaş, Cihan, İliç, Ayhan, Necati, Ümit Karan.

Turkcell Süper Ligi’nde 25. haftanın son maçında Trabzonspor ile Galatasaray arasındaki mücadelenin ilk yarısı golsüz berabere tamamlandı.

14. dakikada Galatasaray, Ümit Karan’la girdiği pozisyonda kaleci Tolga gole izin vermedi. Bu dakikada gelişen ani atakta Necati topu rakip yarı alana taşıdı, ceza yayı üzerindeki Ümit Karan’la topu buluşturdu. Bu oyuncu sürüp sağ çapraza gitti vuruşunda meşin yuvarlak kmaleci Tolga’dan sekti, bacak arasından geçti. Tolga ikinci hamlede topu kontrol ederek gole izin vermedi.

23. dakikada gelişen Galatasaray atağında Hasan Şaş’ın pasında Necati topa hamle yaptı, ancak kaleci Tolga erken çıkarak Necati’nin ayaklarından topu çaldı ve iki hamlede kontrol etti.

24. dakikada Galatasaray, Ümit Karan – Necati ikilisiyle hızlı çıktı. Ümit Karan’ın pasında Necati topla buluştu, ceza sahasına girdi, kaleci Tolga’nın üzerinden plase bir vuruş yaptı, ancak meşin yuvarlak yandan az farkla auta çıktı.

29. dakikada gelişen Galatasaray atağında İliç’in derin pasında Ümit Karan ceza sahasına hamle yaptı, kaleci Tolga topu parmaklarının ucuyla çeldi ve ikinci hamlede de kontrol ederek tehlikeyi önledi.

36. dakikada Trabzonspor ilk ciddi atağında Szymkowiak ile pozisyon buldu; ama golü bulamadı. Bu dakikada Gökdeniz ve Fatih Tekke verkaçlarla G.Saray ceza sahası önüne geldiler. Fatih Tekke, sol çaprazda müsait durumdaki Szymkowiak’a pasını çıkardı, bu oyuncu ise ceza sahasına girer girmez sert vurdu, meşin yuvarlak üstten auta çıktı.

38. dakikada Galatasaray, Ümit Karan ile önemli bir fırsatı değerlendiremedi. Bu dakikada Hasan, Necati’yi kaçırndı, bu oyuncu da Ümit Karan’ı ceza sahası içinde topla buluşturdu. Hasan Şaş’ın plase vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Tolga’da kaldı.

İlk yarının kalan dakikalarında da gol olmayınca H.Avni Aker Stadı’ndaki Trabzonspor – Galatasaray mücadelesinin ilk yarısı golsüz berabere tamamlandı.